• Actief

  • Gezellig

  • Leerzaam

  • 1

SIM IT & Design

SIM is de studievereniging voor de Faculteit IT en Design op De Haagse Hogeschool. De vereniging is opgericht in 2006 en heeft nu meer dan 650 leden. SIM richte zich op het verbreden en verdiepen van de studies binnen de faculteit. Er worden verschillende activiteiten aangeboden door het gehele schooljaar heen en als SIM-lid krijg je korting op je schoolboeken.

Do you want to get together with friends and fellow students to sing all the wrong songs? Or would you rather watch the surprising stars hidden among SIM? Either way, you’re welcome at the SIM karaoke event, to be held on February 21st at the bar ‘t Hoekje.

From both the Hague Hollands Spoor and Central Station it’s easy to get to ‘t Hoekje – just take Tram 1 in the direction of Delft, and get out at the stop Lorentzplein. The bar is located at the corner of this square. Everyone’s welcome from 7pm.

We’re looking forward to see your talent!

Lees meer over onze partners

 

   SIM HU footer
   bolcom  hoffelijk.png  logo JEM id3
betabit logo s WebinarGeekLogo logo valori